اخبار جدید روز

گازگرفتگی اعضای یک خانواده در کیانشهر - خبرنامه hp3

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

گازگرفتگی اعضای یک خانواده در کیانشهر – خبرنامه hp3

دسته بندی : خبری تاریخ : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر گازگرفتگی اعضای خانواده در کیانشهر درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۹:۲۱ امشب یک مورد حادثه گازگرفتگی در یک ساختمان مسکونی در کیانشهر، شهرک شهید مطهری به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان ایستگاه ۲۱ آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: محل حادثه ساختمان مسکونی چهار طبقه هشت واحدی و قدیمی‌ساز بود و در طبقه همکف در یک واحد حدوداً ۵۰ متری نشت گاز مونوکسیدکربن اتفاق افتاده بود.

وی تصریح کرد: پیش از رسیدن آتش‌نشانان، آشنایان که متوجه موضوع شده بودند، درِ واحد را باز کرده و زمانیکه آتش‌نشانان به محل رسیدند همسایه‌ها در تلاش بودند تا افرادی که داخل منزل حضور داشتند را از واحد خارج کنند.

ملکی افزود: یک دختر پنج ساله و یک آقا و خانم سی و پنج ساله که در محل حادثه حضور و علائم مسمومیت داشتند با کمک آتش‌نشانان به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران متذکر شد: با بررسی کارشناسان آتش‌نشانی مشخص شد نقص در دودکشهای بخاری و آبگرمکن دیواری و استفاده از دودکشهای آکاردئونی به جای دودکشهای مناسب و نبود راه مناسبی برای ورود هوا به داخل منزل، باعث تولید و انتشار این گاز خطرناک شده هست البته خوشبختانه با اطلاع‌رسانی به موقع و با حضور نیروهای امدادی شاهد حادثه تلخی نبودیم اما همواره یک بی‌احتیاطی کوچک می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد؛ در نهایت این عملیات در ساعت ۱۹:۵۱ به پایان رسید.

آخر متن/