اخبار جدید روز

استفاده از قدرت نرم بر قدرت سخت تقدم دارد - اخبار hp3

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

استفاده از قدرت نرم بر قدرت سخت تقدم دارد – اخبار hp3

دسته بندی : خبری تاریخ : یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶

سردار احمدرضا رادان در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرنامه hp3، در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به تغییرات جامعه در آینده و حرکت تهدیدها از تهدیدهای سخت به سمت تهدیدهای نرم همچون تهدیدها و جرائم در فضای مجازی، این بخش بیش از پیش تقویت خواهد شد اظهار کرد: این تصور واقعی وجود دارد که ناجا در آینده باید مثل شرایط حال، متمرکز بر مولفه پلیس هوشمند باشد؛ پلیس هوشمند با درک شرایط موجود و نوع تهدیدها می‌تواند به درستی انتخاب کند که بهترین کارآمدی در انجام هریک از وظایف، در حوزه قدرت نرم خواهد بود یا چه زمانی نیاز به استفاده از قدرت سخت هست.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا تاکید کرد: البته باید توجه داشت که گرچه استفاده از قدرت نرم بر قدرت سخت، تقدم و ارجحیت دارد ولی در شرایطی که نیاز به استفاده از قدرت سخت هم احساس می‌شود باید آمادگی لازم وجود داشته باشد.

وی گفت: اولویت تمرکز و سرمایه‌گذاری در ناجای آینده مبتنی بر پلیس هوشمند خواهد بود؛ پلیس هوشمندی که به هنگام‌تر و موثرتر به وظایف خود عمل کند.

رادان با بیان اینکه در آینده ممکن هست بخش قدرت نرم بیش از پیش نمود داشته باشد افزود: نکته مهم آن هست که هیچ مدیری نباید خودش را در زمان فعل محدود کند و شرایط آینده را مثل شرایط حال حاضر ببیند؛ لذا باید با پیش بینی شرایط و تغییرات پیشِ‌رو، تهدیدات آینده را احصاء کرده و آمادگی لازم برای مواجهه با آن‌ها را داشته باشد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که در آینده ابزارها حتماً به سمتی خواهد رفت که پلیس را در نیل به هدف نرم خود یاری کند.

آخر متن/